Lekcje produkcji muzycznej

Produkcja muzyki: lekcje i kursy

Niemal każdy w tych czasach ma dostęp do narzędzi, by tworzyć muzykę we własnej sypialni. Wiem jednak z doświadczenia, że niełatwo jest samemu usiąść i od tak zacząć. Skompresowałem dla Ciebie ponad 19 lat moich doświadczeń w cenne rady, które pozwolą Ci wskoczyć do tego świata od razu. 

Czego się nauczysz?

TECHNO

z perspektywy TECHNOLOGII

 • Obsługa Ableton, Reaper lub wybranego przez Ciebie DAW
 • Konfiguracja sprzętu: interfejsy audio, miksery, kontrolery MIDI, syntezatory. Byś nie zginął w morzu mikrofonów i kabli itd.
 • Dowiesz się jak nagrywać sygnał z różnych źródeł (mikrofony, instrumenty elektryczne/elektroniczne i wirtualne)
 • Jak tworzyć własne brzmienia: sounddesign oraz synteza dźwięków
 • Poznasz całe spektrum efektów audio i midi, ich możliwości i gotowe zastosowania w miksie i masteringu
 • Jak przygotować Liveact (gra na żywo) i wpleść te umiętności w proces twórczy
PSYCHE

od strony TEORII i UMYSŁU

 • (WORKFLOW) różne podejścia i strategie tworzenia własnych utworów
 • Dobre praktyki pomagające doprowadzić każdy projekt do etapu, w którym będzie nadawał się do późniejszego wykorzystania (koniec z porzucaniem projektów!)
 • Powszechne błędy, blokady twórcze oraz jak je pokonywać
 • Jak szukać własnego stylu i motywacji
 • Aktywnego słuchania i analizowania utworów, czyli, jak słuchać muzyki żeby czegoś się z niej nauczyć
 • Różne możliwości i ścieżki zawodowe producenta

Kurs PRODUKCJI MUZYCZNEJ dotyczy nie tylko nauki środowiska ABLETON LIVE SUITE, które zrewolucjonizowało sposoby tworzenia i grania muzyki z użyciem komputera, ale i samego podejścia do procesu twórczego.

Nieważne, czy już tworzysz, śpiewasz, czy dopiero chcesz się rozwijać. Niezależnie od stylu – czy tworzysz elektronikę, czy jesteś instrumentalistą, przyda Ci się ten sam zestaw umiejętności. 

Zakres tematów, które poruszam na zajęciach jest szeroki: od podstaw programu, po metody, techniki i triki oraz sam sposób wydajnej pracy – workflow, czyli najważniejsze praktyki dobrego producenta.

FAQ często zadawane pytania

Dla kogo? Poziom i zakres lekcji.
Dopasujemy poziom do Ciebie. Uczyłem zarówno dzieci i dorosłych dwa razy starszych ode mnie. Zarówno początkujących jak uczących się od dziecka instrumentalistów.
 
Te lekcje to nie tylko wiedza o programie. Istnieje wiele możliwości . Szczegóły powyżej na stronie.
Dlaczego warto uczyć się ze mną?

Pomijając doświadczenia teatralne ze szkoły podstawowej moja przygoda z muzyką zaczęłą się na poważnie, gdy miałem 17 lat. Minęło od wtedy trochę czasu i wydarzyło się  ekstremalnie wiele.

Tworzę muzykę (PRODUKCJA MUZYCZNA oraz LIVEACT) oraz współpracuję z doskonałymi twórcami - dotknąłem wielu gatunków i przeróżnych zastosowań. Moim instrumentem są głos i umysł. Tworzyłem w ramach wielu projektów:

Oprócz aktywnej pracy w dźwięku, prowadziłem stacjonarne warsztaty z produkcji muzycznej w norweskiej szkole jazzu (Sund folkehøgskole) oraz wcześniej w Krakowie. Teraz w Warszawie 

Przykładowy tutorial nt. nauki słuchu w Abletonie: https://youtu.be/ElYzzz0n4Vk

Udźwiękowienie, lekcje edycji dźwięku, kurs ABLETON, lekcje produkcji muzycznej, sound design. Używam na co dzień do pracy również wszechstronnego DAW jakim jest REAPER.

Gdzie i jak odbywają się zajęcia?
Jest kilka możliwości:
 
U mnie w warsztacie/studio, w twórczym nieładzie w Warszawie, na Pradze Północ.
 
Mogę też podjechać do Ciebie. Może przy okazji podepnę i skonfiguruję Ci sprzęt. Doliczę  niewielką kwotę za dojazd.
 
Daleko? Nie ma problemu - uczniów mam z wielu miejsc na świecie! Spotkajmy się online. Wysyłam link, robimy test dźwięku i to wszystko.
Kiedy?
Od poniedziałku do niedzieli, czyli kiedy tylko potrzebujesz 🙂
 
Jako przedsiębiorca i twórca mam niestandardowe godziny pracy i bardzo dobrze. Bo moi uczniowie też.
 
Dlatego zdarza mi się prowadzić lekcje nocą albo w innej strefie czasowej. Najprościej zapytać. Może jestem dostępny nawet za chwilę? Niech żyje spontan
Koszt

90-110 zł za godzinę

+ dojazd (czas to pieniądz)

Lekcja: Możliwe scenariusze

Możliwości jest wiele. Możemy popracować nad twoim utworem (istniejącym lub nowym), masz możliwość nagrania i posłuchania siebie. Jako czynny lektor, wokalista (jak i konstrutor instrumentów) wzbogacę lekcję o elementy pracy z głosem/ psychologię śpiewu, gdzie zahaczamy o terapeutyczne działanie głosu oraz stosujemy technologię, by wizualizować swój głos i uczyć się szybciej.

Przy okazji uczę twórczej improwizacji w duchu arteterapeutycznym oraz zarażam pomysłami na instrumenty DIY. Ostatnio testujemy również narzędzia AI. Sztuczna inteligencja też może pomóć tworzyć muzykę.

Rozmowa

Rozmawiamy o potrzebach

Rozmawiamy o potrzebach, ulubionych stylach, by ustalić cele i sposób uczenia się.

Muzyka: przykłady

Poniżej starsze publikowane produkcje. Nie sugeruj się stylem – możemy razem uczyć się dowolnego gatunku!

Warm but Dead – eksperymentalna, nieco mroczna, przestrzenna elektronika, dub techno

Soundprayer – praca z głosem i intencją

Pradziad – psychodeliczny electro rap po Polsku

Madeleine Fury & Little Bear Boy  (pomimo sukcesów w świetnym wtedy Radiu Trójce niestety zakończony z powodów prywatnych) – pogodniejszy, eklektyczny. 

Opinie

Poniższe poochodzą z serwisu e-korepetycje

goga
goga
10 marca 2021
Czytaj więcej
Bardzo polecam zajęcia z Panem Michałem 🙂 Wyróżnia go zaangażowanie, duża wiedza oraz profesjonalizm. Wkłada całe serce w tworzenie muzyki- co widać, słychać i czuć 🙂
Maja
Maja
27 lutego 2021
Czytaj więcej
Michał doskonale wprowadził mnie w tajniki Abletona. Zaczynałam prawie od zera, a już po kilku lekcjach z nim stworzyłam swój pierwszy remix. Dostałam wiele trafnych i praktycznych wskazówek. Michał jest rzetelny i punktualny, zawsze szybko odpowiada na maile i SMSy. Dzieli nas kilkaset km, ale to nie było przeszkodą, bo jest świetnie przygotowany do zajęć online. Bardzo polecam! 🙂
Piotr
Piotr
12 lutego 2021
Czytaj więcej
Fajne lekcje, Michał ma dużą wiedzę na temat Abletona, co znacznie skraca mój czas poszukiwań odpowiedzi jak rozwiązać konkretne problemy w czasie nagrywania. Fachowo, konkretnie podchodzi do zagadnień i cierpliwie wyjaśnia co i jak zrobić. Polecam wszystkim uczącym się niełatwej sztuki nagraniowej.
Janek
Janek
10 kwietnia 2019
Czytaj więcej
Rewelacyjny nauczyciel - od Abletona, poprzez wiedzę z workflow, po dobre rady z zakresu brzmień, miksu etc. Dodatkowo ze środowiska lektorskiego, więc i mikrofony opanowane. Polecam!
Paulina
Paulina
26 marca 2017
Czytaj więcej
Ogromnie się cieszę, że zdążyłam załapać się na tych - co prawda - parę - ale jakże cennych i owocnych lekcji przed moją wyprowadzką z Warszawy... polecam! bardzo. bardzo!!! 🙂 ODPOWIEDŹ: Czuję, że się jeszcze spotkamy. Całkiem mamy do siebie niedaleko 🙂 Jesteś dla mnie nauczycielską inspiracją!
Nikos
Nikos
14 stycznia 2017
Czytaj więcej
Osoba podchodząca do lekcji profesjonalnie. Zajęcia odbywają się w miłej i luźnej atmosferze, a pod względem nauki - zadaję dużo różnych pytań i jak dotąd nie spotkałem się z brakiem rzetelnej i wyczerpującej odpowiedzi. Świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z muzyczną produkcją. ODPOWIEDŹ: W sumie już ponad 10 lekcji razem i każda dłuższa niż przewidywano. Zawsze wkręcały i miałeś dużo trafnych pytań 🙂 Nie miałem chyba ucznia, który by tak szybko wchłaniał wiedzę. Dopracowałem dzięki Tobie wiele aspektów zajęć. Dla Ciebie Nikos zawsze zniżka na kolejne pakiety 🙂
Piotr
Piotr
7 stycznia 2017
Czytaj więcej
Bardzo polecam tego Pana! Jestem pod ogromnym wrażeniem, jakie ma wyczucie oraz umiejętności związane z produkcją muzyki oraz tworzenia brzmień na syntezatorach. Świetnie przekazuje wiedzę i jest bardzo miły. ODPOWIEDŹ: Piotrku - tworzenie z tobą muzyki to przyjemność! Dzięki Tobie zdołałem wiele się o sobie dowiedzieć 🙂
Przemysław
Przemysław
11 lutego 2016
Czytaj więcej
Osoba bardzo sympatyczna, co miało duży wpływ na przebieg zajęć. Przede wszystkim bardzo konstrukcyjna i bardzo konkretna, przygotowana do zajęć 10/10. Każda minuta i każda złotówka jest warta tych zajęć. W krótkim czasie bardzo dużo się nauczyłem. ODPOWIEDŹ: Dziękuję również Przemek. Dzięki tobie opanowałem uczenie przez Skype'a. Czekam na kolejne!
Mateusz
Mateusz
28 czerwca 2015
Czytaj więcej
Polecam tego Pana! Byłem na jego warsztacie (workflow produncenta muzycznego). Bardzo celnie wypunktował mi moje błędy i usprawnił moją pracę nad własnymi utworami. Bardzo dobrze zainwestowane pieniądze 🙂 ODPOWIEDŹ: Dziękuję za opinię Mateusz 🙂 (wprawdzie zdublowana, ale nie ma problemu). Mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnych lekcjach, moich z produkcji czy twoich z gry na gitarze . Od dziś możliwe również szkolenie online przez skype 🙂 Pozdrawiam!
Mateusz
Mateusz
27 czerwca 2015
Czytaj więcej
Brałem udział w szkoleniach z produkcji muzycznej tego Pana (workflow producenta). Dobrze zainwestowane pieniądze. Michał pokazał mi, jakimi zagadnieniami zająć się w pierwszej kolejności i na co nie tracić czasu. Ponadto celnie wypunktował, co i jak poprawić. Bardzo dużo wyniosłem z tych warsztatów, polecam 🙂
Poprzedni
Następny